Pojazdy odpowiedzialne za transport medyczny powinny być bardzo dobrze wyposażone. Wyposażenie to można rozpatrywać na kilka sposobów. Po pierwsze, samochód powinien umożliwiać szybką, komfortową i bezpieczną jazdę. Dlatego musi posiadać wszelkie niezbędne przeglądy techniczne. Ważne jest także to, żeby miał system umożliwiający wskazanie kierowcy najlepszej trasy dotarcia do konkretnego miejsca.

Jaki transport?

Z drugiej strony transport medyczny ściśle jest związany z pomocą poszkodowanym. Dlatego samochód musi mieć niezbędny sprzęt do pierwszej pomocy. Wszystko to oczywiście kosztuje, ale tylko najwyższej jakości sprzęt pozwala na fachową pomoc. Jeśli chodzi o ludzkie zdrowie i życie pieniądze nie powinny odgrywać żadnej roli.

Sanitariusze są pewni?

Sanitariusze pracujący w karetkach są przeszkoleni. Możecie czuć się pod ich okiem, bowiem są nie tylko wyspecjalizowani w szerzeniu pierwszej pomocy, ale również w ratowaniu ludzkiego życia. Mieli oni styczność z masą różnych przypadków. Niekiedy zlamania ręki lub nogi są dla nich pikusie. A raczej dla ich oczu.